خانه / حسابداری / اخبار حسابداری / نامه‌ی فدراسیون بین‌المللی حسابداران به پاپ فرانسیس

نامه‌ی فدراسیون بین‌المللی حسابداران به پاپ فرانسیس

فدراسیون بین المللی حسابداران IFAC طی نامه‌ای به پاپ فرانسیس از نقش حرفه‌ی حسابداری در کمک به مبارزه علیه تقلب و فساد مالی گفت.

درپی کنگره‌ی جهانی حسابداران در سال ۲۰۱۴ که در رم برگزار شد، پاپ فرانسیس هزاران حسابدار را به یک گردهمایی خصوصی در واتیکان دعوت کرد و از آن‌ها برای مبارزه با تقلب و فساد یاری خواست. رئیس فدراسیون بین المللی حسابداران الیویا کرتلی Olivia Kirtley رئیس اسبق انجمن حسابداران رسمی آمریکا، نامه‌ای در پاسخ به درخواست دو سال پیش پاپ منتشر ساخت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌‎ی حسابداران رسمی ایران به نقل از «اکانتینگ تودی»، الیویا کرتلی در نامه‌ی خود خطاب به پاپ خاطرنشان کرد که پس از ملاقات با پاپ، فدراسیون بین المللی حسابداری بر تشدید فعالیت‌های حرفه‌ای خود در مسیر کاهش عرضه و تقاضا به سمت تقلب و فساد متمرکز است. وی اشاره کرد که IFAC به دنبال افزایش توانایی و ظرفیت‌های حرفه‌ی حسابداری در کشور‌های در حال توسعه است. همچنین IFAC از شفافیت و کامل بودن اطلاعات مالی تحت استانداردهای بین المللی حسابداری در بخش عمومی حمایت کرده است.وی معتقد است خدمت در جهت منافع عمومی، هسته‌ی اصلی مأموریت فدراسیون بین المللی حسابداران است و مبارزه با تقلب و فساد مالی یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های IFAC برای حمایت از این منافع عمومی است، و تأکید کرد که واضح است که حسابداران مهارت‌ها و تجربیات ارزشمندی دارند که در این راستا می توانند به کار گیرند.

پاپ فرانسیس در سال ۲۰۱۴ خاطر نشان کرده بود، حسابداران همیشه برای انجام مسئولانه‌ی کار خود، وفاداری، عدالت و دفاع شجاعانه از حقوق ضعیفان و فقیران پیشگام بوده‌اند و حرفه‌ی حسابداری با ارائه‌ی مشاوره‌های مالی و اقتصادی از کسب‌وکارهای تجاری حمایت می‌کند، اما خدمت آنان برای پاسخ به نیازهای اقتصادی و مالی کافی نیست. بر همین اساس، وی ایجاد و پرورش اخلاق در اقتصاد و بخش مالی را امری ضروری دانسته است.

منبع: www.accountingtoday.com

درباره Hossein I.T

حسین شورگشتی هستم متولد سال 1367 در نیشابور و علاقه مند به فناوری طالاعات و طراحی وب . دانشجوی حسابداری هستم و کارشناس بازرگانی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

استرداد ۱۳۰۰ میلیارد تومان مالیات و عوارض به صادرکنندگان در سال ۹۵

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در سال ۹۵ بیش از ۱۳۰۰ میلیارد تومان مالیات وعوارض به صادرکنندگان استرداد یافته است. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی نژاد با ذکر این مطلب که همواره یکی از دغدغه های فعالان اقتصادی در بخش مالیات بر ارزش افزوده، استرداد مالیات به صادر کنندگان در حداقل زمان بوده است، گفت: در حال حاضر با کوتاه کردن زمان استرداد حداکثر به یک ماه، این دغدغه مرتفع و بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد تومان مالیات و عوارض در سال ۱۳۹۵ به صادرکنندگان مسترد شده است. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نرخ مالیات بر ارزش افزوده کشور ۹ درصد است که شامل ۶ درصد مالیات و ۳ درصد عوارض می باشد. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه صادرات در این قانون، صدور کالا یا خدمت به خارج از کشور یا به مناطق آزاد تجاری-صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی می باشد، گفت: مطابق ماده ۱۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده، صادرات کالا و خدمت به خارج از کشور از طریق مبادی خروجی رسمی، مشمول مالیات موضوع این قانون نمی‏ باشد و در حقیقت مشمول نرخ صفر است و مالیات های پرداخت شده بابت آنها با ارایه برگه خروجی صادره توسط گ..